Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
% 100 Düşünce Gücü

Jack Ensign Addington
Akaşa Yayın;
İstanbul, 1.baskı, 135x195, 224 sayfa, Türkçe, Karton kapak.
ISBN No: 9789756793046Bu Kitapla ilgili daha fazla bilgi için tıklayın >>

Kendi Kendini Yönetme Zamanının Geldiğini Düşünenler İçin

İnsanlar sanş rüzgarlarıyla bir o yana bir bu yana savrulan kader makumu kurtulmalıdırlar.Bu da kendi kendini yönetmeyi öğrenmekle olur.

KİTABIN KONUSU

Kitapta düşüncenin gücü konu ediliyor. Bilinç altına farkında olmadan yerleştirdiğimiz yargıların, hayat akışımızı nasıl etkiledikleri çarpıcı örneklerle anlatılamaya çalışılıyor. Hayatımızın bizim istediğimiz doğrultuda akması için bilinç altımızı yeniden şekillendirmenin yolları sunuluyor.


Aslıhan Yıldırım  (Antoloji.Com)
 
DEĞERLENDİRME TABLOSU
Çeviride Kullanılan Türkçe'nin kalitesi 10
Doyuruculuk 10
Konuya Hakimiyet 10
Akıcılık 10
Genel Olarak Kitap 10
 
YAZAR HAKKINDA

Kitabın yazarı Jack Ensign Addington aslında bir avukat. Kendi deyimiyle bilinç altını o muhteşem gücünün farkına varıp onu kullanmayı öğrendikten sonra avukatlığı bırakıp insanlara daha faydalı olacağını düşünerek insan gelişimi, ilişkileri ve gerçeği, insan-Tanrı ilişkisi konularında konferanslar veriyor. On altı yıllık avukatlık ve yirmi yıllık insan gerçeği konusunda verdiği konferanslardan edindiği deneyimin bir ürünü olarak Yüzde Yüz Düşünce Gücünü insanlığa sunuyor.

SİZDE DÜŞÜNCENİN GÜCÜNÜ KEŞFEDİN

Hepimiz hayal kurarız. Kimisi zengin olmak hayalindedir, kimisi dünyaca tanınmak, bazıları sağlıklı ve mutlu bir yaşamın ve kendince bunlar için gerekli unsurlara sahip olmanın hayaliyle yaşar. Hayallerin sınırı yoktur...

Hayallerimiz vardır... Bir de hayatın gerçekleri ve bizim bir sınırımız... Böyle düşünür ve hayallerimizi hayal olarak kalmaya mahkum ederiz. Onları gerçekleştirmek için daha bir adım bile atmadan...

Yüzde Yüz Düşünce Gücü bizim yanıldığımızı, insanı sınırlayanın aslında kendi düşünceleri olduğunu yaşanmış olaylarla kanıtlıyor. Sınırlarımızı genişletmenin ve hayallerimizi gerçekleştirmenin yollarını sunuyor bizlere amaçlarımıza ulaştığımız hayallerimizin gerçekleştiği bir dünyanın anahtarını veriyor... ‘BİLİNÇ ALTINA BİLİNÇLİ YÖNLER VERMEK ‘ işte anahtar bu.

DÜŞÜNÜYORUM ÖYLEYSE VARIM

Düşünce varlığın kanıtı mıdır? Yüzyıllardır insanlar bunu tartışıyor. Kitap bu konuya da ışık tutuyor. “ Dünyadaki her şey düşüncenin ürünüdür. Her ilham Yüce Düşüncenin kendimize akışıdır. “ diyor yazar.Yine konu ile ilgili çarpıcı ve düşündürücü örnekler, büyük bir Allah inancı, o inançtan alınan güçle karşılaşıyorsunuz kitapta. Tüm insanların ihtiyacı olan gücün kaynağı olarak da bu Mutlak Güç, Yüce Zeka yani Allah olarak gösteriliyor.

KENDİNİZİ FARKLI BİR DÜNYADA HİSSEDİN

Bu kitabı okurken kendinizi farklı hissediyorsunuz. Sınırsız, hedeflerine ulaşabilecek kapasitede... Hayata yeni farkındalıklar getiriyor kendinizi ve yaşamı daha iyi anlamak, soru işaretlerini azaltmak size mutluluk veriyor.

ANLATIM BAKIMINDAN

Çeviride çok sade bir Türkçe kullanılmış. Basit kelimelerle etkili cümle sanatını en iyi örneklerinden diyebilirim.

Kitap bölümlerden oluşuyor ve çok akıcı bir üslup kullanılmış bu nedenle okuyucuyu sıkmıyor.

SONUÇ

Birçok bireysel gelişim kitabı okudum. Ancak Yüzde Yüz Düşünce Gücü hepsinden farklı ve okunmaya değer. Doyurucu ve tatmin edici bir kitap. Ortaya atılan her düşünce yaşanmış örneklerle kanıtlanmış ve hiçbir açık kapı bırakılamamış.

“ Size kaderinizin efendisi olma fırsatını sunuyorum “ diyecek kadar iddialı yazar. Kaderin efendisi olmak savaşı kolay bir savaş değil. Hayal kırıklıklarına, her şeye yeniden başlamaya, korkularınızı yenmeye, sebat etmeye hazır olmalısınız.

Bu zorlu yolculukta hayat karşınıza sürekli yeni sürprizler çıkaracaktır. Hiçbir şeyin tesadüf olamadığını, bu olayların size bir şeyler göstermek için karşınıza dikildiklerini düşünün. Onları dinleyin ve onlardaki incelikleri görmeye çalışın. Mutlaka, hedeflerinize ne kadar yaklaştığınızı ve de nerede doğru nerede hata yaptığınızı size göstereceklerdir.

Hayalleri arasında bütün insanların mutluluğuna da yer verenlerin bu savaşta başarılı olmaları dileğiyle.

Aslıhan Yıldırım
Antoloji.Com

(c) Antoloji.Com'dan izin alınmadan kopyalanamaz, yeniden yayınlanamaz.

Lütfen bu yazıyı değerlendirin: (10 en iyi; 1 en kötü; tıklayın)
 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10 

 
Aslıhan Yıldırım tarafından incelenen diğer kitaplar: 
 

Bu yazı hakkındaki düşüncenizi, yazının katıldığınız / katılmadığınız yönlerini Aslıhan Yıldırım ile paylaşmak ister misiniz?

Buraya yazacağınız mesaj doğrudan, yazarın e-mail adresine gönderilecektir. Mesajınıza yanıt almak istiyorsanız adınızı ve e-mail adresinizi belirtmeyi unutmayın. 

Adınız:   E-mail Adresiniz:
Lütfen sadece bir kez basın ve bekleyin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: % 100 DÜŞÜNCE GÜCÜ KİTABI

Antoloji.com
02.09.2015 01:12:17  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]