Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
A'dan Z'ye Mısır


Yayın Evi: Ozan Yayıncılık;
Kategorisi: Arkeoloji, Arkeoloji ve Eski Uygarlıklar
İstanbul, 2007, 13,5 x 19,5 cm, 428 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 9944143066Okuyucunun kitaba verdiği puan:
8.3 (10 kişi)   
Bu kitaba kim kaç puan vermiş? Tıkla GÖR
Satın almak için:
 

Eren.com.tr

  Kitap Adresi

Eski Mısır uygarlığı, inanılmaz ama ezoterik bir uygarlık olarak bilimsel tarih açısından hala güncelliğini korumaktadır. Yapılan inceleme ve araştırmalarda; Eski Mısır’ın tarihsel çizgisinde yer alan Firavunlar, Tanrılar, gizemli piramitler ve inanılmaz imgelerle hazırlanan söylencelerle birlikte, ölümden sonraki yaşamda 'ruh' için yapılan dinsel ayinler ve törenler de bütün sırlarıyla karşımızda durmaktadır.

Kültü; piramitlerde, tapınak duvarlarında gösterilen Osiris dini, bölgeden komşu kent devletlerine kadar yayılmıştır. Bu nedenle Firavunlar da dahil öldükten sonra yenide dirilmenin olacağını düşünerek yaşayan ve ölümden sonra ikinci yaşamın yeraltı dünyasında başlayacağına inanan Mısırlılar, mezar odalarını son derece görkemli yaparlar ve çeşitli süs eşyalarıyla donatırlardı. İlginçtir ki öldükten sonra çıkacaklarına inandıkları tanrısal yolculukta ihtiyaç duyacakları çeşitli aletler dışında yiyecek ve giyeceklerini mezar odalarına alırlar, öldükten sonraki yeni yaşamlarında onlara hizmet edecek hizmetçilerinin de kendileriyle birlikte gömülmesini sağlarlardı.

Ali Narçın, bu verilerin paralelinde, oldukça uzun bir süre emek vererek, Mısır uygarlığıyla ilgili, bugüne kadar ortaya çıkan ya da geniş literatür içinde değersiz gibi düşünülerek kaybolmaya yüztutan tüm verileri esas alarak Mısır’ı araştırdı ve bulduğu doneleri bu çalışmayla noktaladı.

Oldukça geniş bir kaynak taraması ile hazırlanan 'A’dan Z’ ye MISIR' kitabı, bir anlamda Eski Mısır uygarlığının kronolojik tarihini ortaya koyduğu gibi, uygarlığın yaşam sistematiğini alfabetik sıralamayla ele alarak daha da anlaşılır bir tarzda okurlarına sunmaktadır.


8 okuyucu bu kitap için görüş bildirdi..

tüm görüşler >>

10
  Nilgün Batıkan 16/12/2010 09:40

Benim için Ali Narçın'ın yazdığı A'dan Z'ye Mısır kitabı muhteşem bir çalışma. En azından kısa bilgiler de olsa çoğu noktalara ulaşabiliyor insan. Kitabı incelerken yorumlarına da baktım. Doğru yönde yazılan yorumlar her zaman ilgi çekici olmuştur. Ancak yalnış ve karalama yorumları o kişinin basitliğini ortaya çıkarır. Bu yorumlar arasında Mesut Dog adlı kişinin de yorumuna baktım. Oldukça zırvalamış. Yorumu yazdığı tarih ve saat A'dan Z'ye Mısır kitabı için de aynı saat...Yani iki kitap için 1 Nisan 2008 tarih ve saat gece 3.04 Mısır için 3.08 ise Sümer için yapılmış bir yorum. İki kitabın sayfa adedi yaklaşık 1000 sayfa...Adam kitabı incelemeden öylesine işkembeden atmış...Çünkü diğer yorumculara hiç cevap yazmadığına bakılırsa sadece bir defaya mahsuz bu yorumu yazdığı belli oluyor. Yazdığı eleştri sadece bir karalamadan ibaret olmalı. Çünkü başka birinin adına yazdığı açıkça belli oluyor.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
8
  aylin ekman 25/6/2009 09:23

Düşünceler eleştrilir...ama o da konuyu iyi biliyorsa..Kitabı ben de inceledim...Çok hoş bir çalışma.Bazı yayınevleri başka yayınevlerinin yayınlanan kitaplarını karalamak için internette takma adlarla eleştri yaptırırlar.Bence bunlara dikkat etmek gerekiyor.Bir kitap eleştrilir ama bir yayınevi neden eleştrilsin...Bu ayrıntıya dikkat edelim...Ben A'dan Z'ye Mısır kitabını çok hoş buldum...
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
8
  epetarak 20/6/2009 19:03

Kitap güzel.İyi bir çalışma.Bu tür kitaplar emek ister,çalışma ister..Söyleyecek bir şey bulamıyorum...Kutlarım yazarını.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
8
  sudikeni 15/10/2008 13:45

A'dan Z'ye Mısır kitabını internet aracılığıya aldım. Yazarı Ali Narçın'ı tebrik ederim. Oldum olası yerli yazarlarımızın çalışmaları ilgimi çeker.Bu eserde yazarın ne kadar çok uğraştığını anladım.Bence okullara ders kitabı olarak önerilmeli.Kaynak kitaplar arasında önemli bir eser.Siz de alın ve okuyun.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
8
  sevgüldemirkiran 2/6/2008 23:49

Ali Narçın “A’dan Z’ye Mısır” çok şeyleri ablatıyor.
Geçenlerde bir kitap sergisinde A’dan Z’ye Mısır adlı bir kitap aldım. Yazarı da Ali Narçın adında biri. Doğrusu bu yazarla karşılaşmayı çok isterdim. Tarih ile ilgimin olmasından dolayı dolayı inceledim. Hoş bir çalışma. Emek verildiği anlaşılıyor. Yerli yazarlarımızın böyle çalışmaları umut verici. İnternette bazı notlar ararken bu kitap ile ilgili Radikal Gazetesinin 15.06.2007 tarihindeki “kitap eki” sayısında yazılmış bir yazıyı okudum. Belki ilgilenen olur diye ben de bu yazılanları yeniden duyurmayı düşündüm. Umarım sizin de hoşunuza gidecek. Radikal Gzatesindeki yazı “…15/06/2007 (1233 defa okundu) .A’DAN Z1YE MISIR:Ali Narçın, Ozan Yayıncılık, mitoloji, 432 sayfa/'A’dan Z’ye Mısır', hem Eski Mısır uygarlığının kronolojik tarihini veriyor hem de bu uygarlığın yaratımlarını alfabetik sıralamayla sunuyor. Dolayısıyla çalışma gerek mitolojik gerekse de tarihi özellikleriyle öne çıkıyor. Kitabın asıl ilgi çekiciliği de, okumayı oldukça rahat kılan, çalışmanın konusunu bir sözlük gibi madde madde vermesidir denebilir. Çalışmanın sonunda da, 'Kralların Kronolojik Listesi', 'Tinitlerden Önceki Devir Krallar Listesi', 'XVIII-XIX-XX Hanedanlar Listesi', 'Hanedanlar Öncesi Dönem' ve 'Mısır Firavunları' gibi önemli ekler ile dizin bulunuyor. Ağırlıklı olarak Eski Mısır'ın mitolojisine odaklanan Narçın, bunun yanında uygarlığın tarihini vermeyi de ihmal etmiyor…”şeklindeydi. Ciddi eserler, ciddi gazetelerin sayfalarına girince okurun da isteği artıyor.

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  sevilay7 27/5/2008 09:42

A'dan Zye Mısır'ın yazarı Ali Narçın, bu ne güzel çalışma ya...aradığım çoğu bilgileri bu kitapta buldum....
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  serdarkalhu 25/5/2008 11:42

A'dan Z'ye Mısır kitabını aldım inceledim.Harika.Kısa açıklamalarla konu başlıklarına baktığımda uygarlık hakkında bilgi sahibi olabiliyorum.Ali Narçın'ı kutlarım.A'dan Z'ye herşey var kitabın içinde.Mini ansiklopedim olacak bu kitap.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
1
  mesutdog 1/4/2008 03:04

Baştan aşağı zırva olan bu kitaba verdiğim parayı çöpe atsaydım daha çok içim rahat ederdi. Kitapta doğru ya da bilimsel denilebilecek tek bir satır bile yok. Düşük cümleler, ithamlar, hezeyanlar. Mayalar, yüzyıllardır herşeyi yanlış bilen mısırbilimciler. Bu ülkedeki en cesur kitle yine de cahiller. Yayınevini ve kendini araştırmacı sayan google araştırmacısı Ali Narçın beyi kağıt israfına dur demeye davet ediyorum.
Mısır üzerine bir şeyler okumak isterseniz buradan başlayın lütfen:
http://kitap.antoloji.com/misirbilime-giris-kitabi/
http://kitap.antoloji.com/eski-misir-kitabi/
Saygılarımla

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 

tüm görüşler >>

 
Paylaşın
Bu kitap hakkındaki düşüncenizi yazın.
  Önerin
Kitabı arkadaşınıza önerin.
  Ekleyin
Kitabı "Kitaplarım" listenize ekleyin
 
Aynı konudaki diğer kitaplar için tıklayın: Aynı kişilerin diğer kitapları için tıklayın:
 Bu kitaplara da bakın
Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
Türklerin Tarihi Orta Asya'nın Bozkırlarından Avrupa'nın Kapılarına
Trendeki Kız
Konstantiniyye Oteli
Eyvallah
Abdullah Gül ile 12 Yıl Yaşadım, Gördüm, Yazdım
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: A'DAN Z'YE MISIR KİTABI

Antoloji.com
04.08.2015 22:52:57  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]