Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
Aşkoğrafya : Ünlülerden Seçme Aşk Mektupları

Serkan Özbudun
Kaknüs Yayınları;
İstanbul , 2001, 13.5 x 19.5 cm., 345 sayfa, Türkçe, Karton kapak.
ISBN No: 9756698047Bu Kitapla ilgili daha fazla bilgi için tıklayın >>

Gönülden Kağıtlara

Bir taşımdır mektup. Aşk oluntusu içinde esriyen bireyin ötekine karşı beslediği dizginsiz arzunun bir dışavurumudur. Aslında anlatmak istediği hiçbir şeyi olmasa da bu hiçbir şeyi paylaşmak ister aşık. Tıpkı Goethenin dediği gibi: 'Gerçekte sana söyleyecek hiçbir şeyim yok sevgilim ama yine de bu hiçbir şeyin ellerinde olması güzel.' (Arka Kapak)


Elif Konar  (Antoloji.Com)
 
DEĞERLENDİRME TABLOSU
Konuya Hakimiyet 10
Kullanılan Türkçe 10
Kapak Dizaynı 10
Doyuruculuk 10
Genel Olarak Kitap 10
 
Kaknüs Yayınları'ndan çıkmış 2001 tarihli bu kitap ile ilk defa şubat ayında karşılaştım, değerli bir arkadaşın kitaplığında. Şöyle bir karıştırmıştım o zaman, mektup kelimesini görür görmez ilgimi çekmişti kitap. Kendimi bildim bileli önemli olmuştur benim için mektup... mektuplar! Belki de sırf bu yüzden kendini okutmuştur mektuplardan oluşan kitaplar bana.

Kitabı nisan ayında ve yoğun aramalardan sonra edinebildim... ve mektupların kendisi için önemli olduğunu bildiğim sevgili arkadaşım Yeliz'e 'İyi ki doğdun! ' hediyesi yaptım. Kitap içinden birkaç mktubu seslendirdim kendisine... Pek çok mektubun satır aralarında bize ait bir şeyler bulduk.

Mektuplar şark kültüründe de garp kültüründe de, milâttan önce de milattan sonra da önemli olmuş aslında şöyle bir incelendiğinde... İlahî mektuplar... peygamber mektupları... asker mektupları... fermanlar... resmi mektuplar... anne-baba mektupları... evlât mektupları... arkadaş mektupları ve yâr mektupları! Hepsi önemli, hepsi değerli! Hepsi candan özge kutsanmış ve baş üstünde yer atfedilmiş... saklanmış en derûn köşelerde. Ve beklenmiş hasretle yolları... belki de gözyaşlarıyla. Kimi zamanda müjdelik vesilesi olmuş mektuplar... hele ki yârdansa.

Mektuplar hâlâ canlı aslında. Teknolojiye inat değil, teknoloji yardımıyla belki. Gönüllerden kâğıtlara aktarılanlar daha ziyade belli etse de duyguları, kalemin raksıyla... Teknolojik mektuplar da-mailler- güzel... değil mi ki mektup! ?

Bu bahis çok kelime döktürür benden..

Voltaire'in 18.000 mektubu olduğunu, Goethe'nin Steine 1500'ü aşkın mektup ve not gönderdiğini okuduğumda yerel bir dergide ne çok hoşuma gitmişti. Yani ben mektubu hep sevdim ve sevdirmeye çalıştım sevmeyen arkadaşlara da... Bu kitabı hazırlayarak mektupseverlerle mektupların bir kısmını buluşturan Serkan Özburun'a teşekkürler!

Şimdi sözü 'aşkoğrafya'ya bırakıyorum. İyi okumalar! Ve dahi yazmalar... Her mektup, yazdığınız... sizden bir parçadır aslında... sizin kelimelerinizle sizi anlatan ve bundan ötürü değerlidir yazdığınız ve aldığınız her mektup. Bunu biliniz!

Elif Konar
Antoloji.Com

(c) Antoloji.Com'dan izin alınmadan kopyalanamaz, yeniden yayınlanamaz.

Lütfen bu yazıyı değerlendirin: (10 en iyi; 1 en kötü; tıklayın)
 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10 

 
Elif Konar tarafından incelenen diğer kitaplar: 
 

Bu yazı hakkındaki düşüncenizi, yazının katıldığınız / katılmadığınız yönlerini Elif Konar ile paylaşmak ister misiniz?

Buraya yazacağınız mesaj doğrudan, yazarın e-mail adresine gönderilecektir. Mesajınıza yanıt almak istiyorsanız adınızı ve e-mail adresinizi belirtmeyi unutmayın. 

Adınız:   E-mail Adresiniz:
Lütfen sadece bir kez basın ve bekleyin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: AŞKOĞRAFYA : ÜNLÜLERDEN SEÇME AŞK MEKTUPLARI KİTABI

Antoloji.com
31.08.2015 13:45:40  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]