Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
Avrupa Birliği Politikaları


Yayın Evi: İmaj Yayıncılık;
Kategorisi: Sosyoloji ve Toplum Bilimleri, Uluslararası İlişkiler > Avrupa Birliği
İstanbul, 2008, sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 9999990265342Okuyucunun kitaba verdiği puan:
5.0 (1 kişi)   
Bu kitaba kim kaç puan vermiş? Tıkla GÖR
16,00 TL
Satın almak için:
 

Eren.com.tr

  Kitap Adresi

Değerli Okurlar, Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) olarak, geride bırakmış olduğumuz 2006 ? 2007 akademik yılı Güz Döneminden bu yana hazırlamakta olduğumuz ve akademik öğretim faaliyetimizin bugünü ve geleceği açısından çok önemsediğimiz bir çalışmayı tamamlayarak sizlerin dikkatine ve faydanıza sunmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız. Bu kitap içinde, müzakere çerçeve belgesindeki fasıl sırasına uygun olacak şekilde, ortak ticaret politikası, rekabet hukuku ve politikası, ortak tarım ve balıkçılık politikaları, ortak vergi politikası ve Türkiye'nin uyumu, bölgesel politika, AB eğitim politikaları ve Topluluk programları, çevre politikası, AB'nin ortak güvenlik ve savunma politikası yer almaktadır. Kitabın sonunda yazarlarımızın özgeçmişleri alfabetik sıraya göre verilmiştir. Ayrıca, her bir makalenin kaynakçası makalelerin sonunda verilmesi yerine, kitabın sonunda bütünleştirilerek verilmiştir. Kitabımızın ilk bölümünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Dış Politika Etütleri Programı Direktörü Derya Sevinç, AB Ortak Ticaret Politikasının kapsamını, hukuki çerçevesini, AB'nin genişleme ve derinleşme süreçlerinde edinmiş olduğu deneyim sonucunda ortak ticaret politikası araçlarının zaman içerisinde farklılaşmasını ve Kurucu Antlaşmalarla getirilen düzenlemeleri, Topluluğun üçüncü ülkelerle olan ticaretinde ithalatında ortak kuralları ve başvurulan koruma tedbirlerini, Topluluğun ortak dış ticaret politikasında ihracatla ilgili mevzuatı ve üçüncü ülkelerle ticari ilişkilerini anlatmaktadır. İkinci bölümde, ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gamze Aşçıoğlu Öz, Temel ilkelerinden biri piyasa ekonomisinin varlığı ve işlerliği olan Avrupa Birliği hukuk sisteminde, Rekabet Hukuku ve Politikasının amaçlarını, işleyişini ve kaynaklarını dikkatinize sunmaktadır.

 
Paylaşın
Bu kitap hakkındaki düşüncenizi yazın.
  Önerin
Kitabı arkadaşınıza önerin.
  Ekleyin
Kitabı "Kitaplarım" listenize ekleyin
 
Aynı konudaki diğer kitaplar için tıklayın: Aynı kişilerin diğer kitapları için tıklayın:
 Bu kitaplara da bakın
Kürk Mantolu Madonna
Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
Konstantiniyye Oteli
Kayıtsızlık Şenliği
Trendeki Kız
Eyvallah
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: AVRUPA BİRLİĞİ POLİTİKALARI KİTABI

Antoloji.com
31.08.2015 22:44:33  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]