Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
Çocuk Beden Dili

; Çeviren:
Yayın Evi: Delta Kültür Yayınevi;
Kategorisi: Psikoloji, Çocuk Psikolojisi
İstanbul, 2007, 13,5 x 19,5 cm, 180 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 9999990244213Okuyucunun kitaba verdiği puan:
5.0 (1 kişi)   
Bu kitaba kim kaç puan vermiş? Tıkla GÖR
12,50 TL
Satın almak için:
 

Eren.com.tr

  Kitap Adresi

Dünyanın en masum varlıkları dediğimiz çocuklarımız, konuşmaya başlamadıkları dönemde bile bizimle iletişim kurma ihtiyacındadırlar. Samy Molcho Çocuk Beden Dili kitabıyla yetişkinlere çocukların sözsüz dünyasının kapılarını açmaktadır. Molcho bu kitabında büyük bir ilgi ve sevgi dolu bir yaklaşımla çocukların beden dilini anne karnındaki dönemden okul dönemine kadar en ufak ayrıntısına kadar incelemiştir ve böylece Çocuk Beden Dili ile yetişkinlere çocuklarla sorunsuz ve doğru bir iletişim kurmaları konusunda yol göstermektedir. Çocuklar kendilerini beden hareketleri ile yetişkinlere göre çok daha dolaysız ifade ederler, ne yazık ki beden ifadeleri yetişkinlerle aynı olmadığı için her zaman doğru anlaşılamazlar. Bu kitapta Samy Molcho'nun eşsiz fotograflar ile vurgulanan gözlemleri, bebeklerin ve çocukların davranışlarının ve beden dillerinin nasıl yorumlanacağını ve buna karşılık nasıl davranılacağını göstermektedir. 'İri gözler, hafif yanda bir baş, bükük dudaklar görünce hemen yumuşayıp, gülümseriz. Çocuk da bize gülümser, gözleri parlar. Aramızda sözsüz bir iletişim gerçekleşir. Çocuklar duygularını ve gereksinimlerini böyle belirtirler. Hangimiz bunu bilmeyiz ki..' 'Beden dili duygularımızı doğrudan etkiler ve buna göre hareket ederiz. Bebekler ve küçük çocuklar onlara bakan kişiye bağımlıdırlar. Hayati önem taşıdığından, bu bağımlılık çok güçlüdür. Bebeklerin ve küçük çocukların gereksinimlerini karşılayabilmek için tek şansları iletişimdir! İletişim kurabilmek için de, bağırmak ve ağlamayı saymazsak ellerindeki tek imkân beden dilleridir..' Dört erkek çocuk babası olmadan daha öncesini de kapsayan uzun yıllar boyunca yaptığım gözlemler beni bu kitabı yazmaya yöneltti. Çocukların anlaşılamamaktan dolayı hayal kırıklığı yaşadığını ve bu nedenle bağırıp, ağladıklarını gözlemledim. Çocuklar işittiklerine değil, gördüklerine tepki verirler. Çocuklar için anne babanın vücut dili, konuşmalarından çok daha etkili ve anlamlıdır. 'Bebekler ve küçük çocuklar, anne babalarından kendi vücut dillerini anlamalarını beklerler. Anne baba onu anlamayı başaramadığında, çocuk gereksinimlerini ve duygularını açıkça ifade ettiğini, ancak anne babasının onları dikkate almak istemediğini düşünür. Oysa sorun anne babaların sadece sözlü iletişime alışık olmalarıdır..' Çocuklarımızı doğru anlamak, onlarla doğru iletişimi kurmanın birinci adımıdır. Çocuk Beden Dili, anne babalar ve eğitimciler için çok faydalı bir eser olan Çocuk Beden Dili, çocuklarımızı anlamamız ve doğru tepkileri vermemiz açısından harika bir rehber kitap niteliği taşıyor.

 
Paylaşın
Bu kitap hakkındaki düşüncenizi yazın.
  Önerin
Kitabı arkadaşınıza önerin.
  Ekleyin
Kitabı "Kitaplarım" listenize ekleyin
 
Aynı konudaki diğer kitaplar için tıklayın: Aynı kişilerin diğer kitapları için tıklayın:
 Bu kitaplara da bakın
Kürk Mantolu Madonna
Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
Konstantiniyye Oteli
Kayıtsızlık Şenliği
Trendeki Kız
Eyvallah
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: ÇOCUK BEDEN DİLİ KİTABI

Antoloji.com
04.10.2015 07:55:07  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]