Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
Dünyanın En Güzel Kitabı


Yayın Evi: Arıtan Yayınevi;
Kategorisi: Türk Edebiyatı, Türkçe Roman ve Hikaye
TÜKENDİ
ISBN No: 9756060407Okuyucunun kitaba verdiği puan:
10.0 (9 kişi)   
Bu kitaba kim kaç puan vermiş? Tıkla GÖR
Satın almak için:
 

Eren.com.tr

  Kitap Adresi

Toroslar’da küçük bir kız çocuğuyla kurulan ve daha sonra mektuplarla gelişen büyük bir dostluğun hikâyesi. Özgün bir anlatım, akıcı, yalın, şiirsel bir dil ve olağanüstü bir kurgulama.

Toroslar’ın vahşi doğasında yolculuk yaparken, yıllar önce kurulan bu dostluğun bellekte kalan puslu görüntülerini izleyeceksiniz. Nesnel ve öznel dünyaların içiçe geçerek farklı bir boyut kazanması, sizi kendi içinizde bir yolculuğa çıkaracak.

Yakın çevresiyle iletişim kuramayan ve yalnızlığı seçen bir yazarın gizemli dünyasında dolaşacak, anlık ilişkilerin önemsiz olmadığını, hayatınızı bu küçük ayrıntılarla dokuduğunuzu farkedeceksiniz. Masal tadında akıp giden ve sizi kendinizle buluşturan bir eser.


6 okuyucu bu kitap için görüş bildirdi..

tüm görüşler >>

10
  halbmondddd 14/2/2008 22:46

herkesin mutlaka okuması gereken, kitabı, kitap sevgisini, kitap yazmayı, insanı, insan sevgisini çok akıcı ve sade bir dille anlatan bir kitap...hayatımızda karşılaştığımız, ilk etapta gereksiz bir ayrıntı gibi gözüken ama bize belki de hayatımızdaki en değerli anı yaşatan olaylara dikkatimizi çekiyor...hayatınızdaki güzel ayrıntılara takılmanız dileğiyle...
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  rengül 10/2/2008 14:22

dünyanın en güzel kitabı
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
7
  rengül 10/2/2008 13:38

herkese merhaba
ben 'dünyanın en güzel kitabı' ismindeki romanın kahramanıyım..kahramanı oldugum kitaba yorum yazmak ve bu kitabın kahramanı olmak gerçekten çok heyecan verici ve çok güzel bi duygu..bu kitabı okuyup içinizdeki dünyanın en güzel kitabını keşfetmeniz dileğiyle... :))

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  altunis 8/2/2008 13:50

Yazarın kendi sitesinde bu kitabın içeriğini okuduğumda ilğimi çektiği için alıp okudum. (www.vehbi-bardakci.de) İdialı bir adı olan bu kitap gerçektende dünyanın en güzel bir oluşumuna imza atmış.Genç bir kızın, geçmişte döktüğü göz yaşlarının, kendisini beklyen bu günkü yarınlarına nasıl taşıdığını hayret ve merakla okudum. Siz de okuduğunuzda bana hak vereceksiniz.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  mordağlar 6/2/2008 17:52

Yıllar önce eşiyle birlikte Bodrum’da tatil yapan yazar Vehbi Bardakçı, yabancı turistlerle katıldıkları bir köy turunda, kitap için ağlayan küçük bir kız çocuğu görür. Ona ağlamamasını ve kendisine dünyanın en güzel kitabını göndereceğini söyler. Bodrum’a döndüklerinde, Rengül için bir kitabevinden «Küçük Prens» adlı kitabı alarak, kitabın ilk sayfasına, birgün kendisine dünyanın en güzel kitabını göndereceğini yazar, bu notun altına adını ve adresini de ekledikten sonra eşiyle birlikte Berlin’e döner. Yıllar sonra Rengül büyüyüp liseye başladığında yazara bir teşekkür mektubu gönderir. Rengül’ün bu davranışından çok etkilenen yazar, yazışarak dostluğu ilerletir ve sonunda bu dostluğun kitabını yazar. Yazılan bu kitap, yıllar önce Rengül’e söz verilen “Dünyanın En Güzel Kitabı”dır.

İlerleyen dostluğa rağmen bir türlü görüşme imkânı bulamazlar. Yazar, mektuplarda büyüyen Rengül’ün küçüklük halini puslu bir camın ardındaymışçasına hatırlamakta ve büyümüş halini çok merak etmektedir. Tanışmalarından dokuz yıl sonra başlayan yazışmaları aralıksız dört yıl sürer. Rengül’ün mektuplarından kocaman bir dosya oluşur. Bu arada Rengül cerrahi teknikerliğini kazanarak okumak için Mersin’e gitmiştir. Ve sonra yıllarca süren bu güzel arkadaşlığın romanı ortaya çıkar. Mersin Gazetesi, yazarı ve romanın kahramanı Rengül’ü Mersin’de buluşturdu ve bu olayı günlerce “İnsan ve Kiatap Sevgisini Mersin’de Buluşturuyoruz” başlığıyla manşetten verdi. Bu güzel ve anlamlı buluşmanın Mersin’de gerçekleşmesinin nedeni, Rengül’ün orda okuyor olmasıdır. Çok duygusal, etkileyici ve insanın yüreğini titreten bir roman.

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  kozmiksuur 6/2/2008 11:47

'Dünyanın En Güzel Kitabı'nı okudunuz mu? Okumadıysanız büyük eksiklik. Çünkü yazar bu romanında bize hayatımızdaki boşlukları hatırlatıyor. Anlık ilişkilerin hayatımızı dokuyan önemli ilmikler olduğunu söylüyor. Hayal dünyasının ılıman ikliminde dolaşırken bizi birdenbire hayatın katı gerçekleriyle yüzyüze getiriyor ve olağanüstü güzellikteki Türkçe'siyle okuyanı adeta sarsıyor, kendi iç dünyasında uzun bir yolculuğa çıkarıyor ve düşünmeye zorluyor. Düşündürüyor, hüzümlendiriyor ve güldürüyor. Çok etkilendim.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 

tüm görüşler >>

 
Paylaşın
Bu kitap hakkındaki düşüncenizi yazın.
  Önerin
Kitabı arkadaşınıza önerin.
  Ekleyin
Kitabı "Kitaplarım" listenize ekleyin
 
Aynı konudaki diğer kitaplar için tıklayın: Aynı kişilerin diğer kitapları için tıklayın:
 Bu kitaplara da bakın
Kürk Mantolu Madonna
Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
Konstantiniyye Oteli
Kayıtsızlık Şenliği
Trendeki Kız
Eyvallah
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: DÜNYANIN EN GÜZEL KİTABI KİTABI

Antoloji.com
02.09.2015 17:45:56  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]