Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
Etekli İktidar Erkek Hakları Kitabı


Yayın Evi: Alfa Basım Yayım Dağıtım;
Kategorisi: Sosyoloji ve Toplum Bilimleri, Sosyal Gruplar > Dini Gruplar
İstanbul, 2010, 13.5 x 19.5 cm., 226 sayfa, Türkçe, Karton kapak.
ISBN No: 9752973744Okuyucunun kitaba verdiği puan:
6.2 (18 kişi)   
Bu kitaba kim kaç puan vermiş? Tıkla GÖR
12,50 TL
Satın almak için:
 

Eren.com.tr

  Kitap Adresi

'Etekli İktidar' haklarını sürekli genişleten kadınları ve köşeye sıkış(tırıl) mış erkekleri anlatıyor. Yazar sıkı bir 'Erkek Hakları Savunucusu.' Bu kitap; kentli, iyi eğitimli, kariyerist ve çalışan kadınların, erkeklerin nasıl da canına okuduğunun 'fotoğrafını' çekiyor. Sinan Akyüz, kitabında; ezilen, 'oyuna' getirilen, aldatılan, 'ailenin geçimini sağlama makinesi' olarak kullanılan 'ahh zavallı biz erkekler'den yana tavrını koyuyor. Bu kitapta; kadın erkek ilişkileri üzerine sıkı tespitler, uygulanabilir taktikler ve erkeklerden yana bir tavır bulacaksınız. Kadınlar bu kitapta, erkeklerin neden artık evlenmediğinin, 'erkekçe' cevabını bulacaklar. Yazar erkeklere, 'oyuncu' kadınlara karşı, 'kendini koruma ve kontr-atak yapma taktikleri' de veriyor. Yararlı olduğu kadar, esprili de bir kitap. Kadınlar canınıza okudukça, bu kitabı okumayı canınız çekecek!

11 okuyucu bu kitap için görüş bildirdi..

tüm görüşler >>

7
  Cansu Yaşar 1 21/1/2013 10:46

vay be biz neymişiz de haberimiz yokmuş :)))
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
2
  OlgUnçiilekk 30/7/2011 13:27

canı yanan bır ınsan etrafına elbettekı farklı davranacak..saldırı moduna geçecek...medenı bırıyse.hele hele eli kalem tutuyorsa..bu konuda içini boşaltacak..hıncını kusacak..genelleme yapmaktan maalesef kaçınmayacaktır..tabı bu bır zayıflık göstergesıdır...erkek veye kadın..ıkısını hep bır butun olarak dusunmusumdur..çağımızda; akıl almaz bır hızla; salgın bır hastalık gıbı yayılan boşanmalar..ayrılıklar...zorakı ılışkıler..ahlak mevhumunu zorlayan çirkin ama bır o kadar da kabul gören avrupai sevımsız ilişkiler bızım tertemız insanımızı kırletmektedır.buna bazı iradelı insanımız karşı koymayı başarmakta..bazıları dinin mucizevı ilhamıyla kolaylıkla rahatlıkla redederek mutlu hayatını çocuklarıyla bırlıkte eşleın saygılı davranışlarıyla huzur içinde surdurmektedır..çizginin dışına çıkınca sapkınlıklara engel olamayız.dinimizde(islam) kadın da erkek de mükemmel yaratıklardır.aşağılanmayı hakketmeyen ve bırbırını tamamlamayla vazıfelendırılmiş Allah ın sevgılı kullarıdır.herşeyden önce insan kutsaldır.bu kıtap bence çok zayıf kalıyor..yüzeysel bir işleyiş tercıh edilmiş..
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
5
  DERMAN ABLA 24/5/2010 18:43

Sinan Akyüz'ün diğer kitapları hakkında ucundan kıyısından iyi bir tutanak bulup emeğine haksızlık etmek istememiştim önceki yorumlarımda...
Erkek Hakları zaten var,varolan bişeyleri dile getirseydi keşke...
Yalnız Beyefendi'ye buradan teşekkür ediyorum,kadınların pratik zekaya sahip olduğunu ve erkeklerden daha akıllı olduklarını açık açık dile getirmiş olması.
Toplumun nadir kesimlerinde gördüğü yanlış davranışları bu şekilde dile getirilerek birçok kadına hakaret etmeye hakkı yok.Şunu yapın,bunu yapmayın diye tavsiyelerde bulunmuş,ama tınlayan kim.Uçkurunun zevkinde bir sürü varken, seni dinler mi bunlar Bayım,dinlemiyorlar da.
Duygu Asena'ya bu kadar düşmanlık beslemeseydin keşke.
'Çünkü toplu taşıma aracı olan otobüste kendi halinde hanımhanımcık 14 yaşında,beyaz çoraplı,hayalleri umut dolu bir kız değildi Sayın Sinan Akyüz arkasından sürtünen manyağın spermlerini boşaltırken ayakta yolculuk eden,ve hiçbir duygusu kirlenmemişken..'
Duygu Asena bunları dile getirdi,şiddete maruz kalan kadının hakkını savundu,işyerinde,ofiste,patronunun,müşterinin tüm erkeklerin tacizine maruz kalan kadını korudu,buna çarpık bakıp kadının cinsel özgürlüğünü yaşamak istemesinin erkekler için en iyi sonucu olduğunu dile getirmiş ve teşekkür etmiş acı ama işte bir erkeğin beyninin olması gereken yerde cinsel organının durmasının sonucu budur.
Erkek yönetemiyorsa elbet biri onu yönetecektir.Bu görevle Allah bizi şereflendirdiğine göre biz de vazifelerimizi yerine getireceğiz.Ne olur hesabı erkek ödemişse,adam zaten çıkarı için bu yola çıkmıştır kafanızı yormayın.
Yazılacak çok şey var da ben onları Sayın Sinan Akyüz'ün kişisel sitesine yazacağım,sayın okurlar kusura bakmayın. :))

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
7
  mln2 18/5/2009 18:54

ben kitabi okumadım ama youmlar ilginç ama aysuna kesnlkle katılıyorum eger hala aynı fikirseyse
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
7
  coolredd 19/10/2007 13:48

ben bu konuyu sizle canlı bi şekilde tartışmak istiyorum..mümünmüdür acaba....
yorumlar fazlası ile ilgilimi çekti..bu arada ZEGOZEG süper yorumlamışssın.. :) ço komiksiniz bayanlar şurdaki yorumlarınız bile aslında herşeyi o kadar çok anlatıyorki yorum bile yapmaya gerek kalmıyo..
bayanlar siz bizim için hep değerliydiniz ya siz bunun farkında olmadınız..çünkü fazlası ile....
bu ezik psikolojisi varya fena halde etkilemiş sizi.....çok hırs yapmışssınız :)

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  ZEGOZEG 14/9/2007 05:54

Kadınlara saygım her zaman kendi içimde tartışmasız boyutta olmuştur.Anlaşılmayan tek taraf kadınlar değil.Kadınlar da erkekleri yeterince anlamıyor.Bizi korkutan şey bize benzemeniz değil.Aldatmak sadece erkeklerin yaptığı bir şey değil.Bununla bize neden benzetilesiniz ki? Kadınlar hiç mi aldatmıyor? Ya da aldatmanın tanımı sadece erkeklerden ibaret mi? Dünyayı bugüne kadar inşa eden biz erkekler değil miyiz? Neden kadınlar ezilmiş olmanın verdiği duyguyla bizi eziyor ezmeye çalışıyor.Eziyor diyorum kastım fiziksel şiddet değil(o da yok değil tabi.) Bizi anlamaya çalışın.Bizi yetiştiren sizsiniz.Özeleştiri konusunda neden bu kadar zayıfsınız.Hiç mi hatalarınız yok.O kadar dokunulmazsınız ki içindeki en suçla da bile bir erkek kurban ararsınız.Siz varken bu dünya çok güzel.Ama bizleri hırslarınız uğruna ezmeyin.Bizden eşitlik bekleyip pozitif ayrımcılık adı altında haklarımıza müdahale etmeyin.İktidar olmak istemiyoruz ama sırf ezildiniz diye de haklarımızdan vazgeçecek değil.Ne yazık ki bir çok 'Onlar bizi ezdi şimdi bir şey istemeye hakları yok.' mantığıyla bakıyor.Aldatıyorsunuz,oyun oynuyorsunuz,taklit ediyorsunuz,kıskanıyorsunuz,ağlatıyorsunuz ve en bilmeniz gereken de insansınız.Az önceki saydıklarım biz erkeklere has özellikler değil.Biyolojik farklarımızda değil.Bence sosyolojik farkları inceleyin.Bizi nasıl yetiştiğinizi sorgulayın sonra yargılayın.Ama siz de objektif olun.Biz erkekler sizi çok seviyoruz.Tüm ezme ihtiyacı hissettiğiniz bu ortaya koyduğunuz davranışlara rağmen.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  ZEGOZEG 14/9/2007 05:53

Kadınlara saygım her zaman kendi içimde tartışmasız boyutta olmuştur.Anlaşılmayan tek taraf kadınlar değil.Kadınlar da erkekleri yeterince anlamıyor.Bizi korkutan şey bize benzemeniz değil.Aldatmak sadece yaptığı bir şey değil.Bununla bize neden benzetilesiniz ki? Kadınlar hiç mi aldatmıyor? Ya da aldatmanın tanımı sadece erkeklerden ibaret mi? Dünyayı bugüne kadar inşa eden biz erkekler değil miyiz? Neden kadınlar ezilmiş olmanın verdiği duyguyla bizi eziyor ezmeye çalışıyor.Eziyor diyorum kastım fiziksel şiddet değil(o da yok değil tabi.) Bizi anlamaya çalışın.Bizi yetiştiren sizsiniz.Özeleştiri konusunda neden bu kadar zayıfsınız.Hiç mi hatalarınız yok.O kadar dokunulmazsınız ki içindeki en suçla da bile bir erkek kurban ararsınız.Siz varken bu dünya çok güzel.Ama bizleri hırslarınız uğruna ezmeyin.Bizden eşitlik bekleyip pozitif ayrımcılık adı altında haklarımıza müdahale etmeyin.İktidar olmak istemiyoruz ama sırf ezildiniz diye de haklarımızdan vazgeçecek değil.Ne yazık ki bir çok 'Onlar bizi ezdi şimdi bir şey istemeye hakları yok.' mantığıyla bakıyor.Aldatıyorsunuz,oyun oynuyorsunuz,taklit ediyorsunuz,kıskanıyorsunuz,ağlatıyorsunuz ve en bilmeniz gereken de insansınız.Az önceki saydıklarım biz erkeklere has özellikler değil.Biyolojik farklarımızda değil.Bence sosyolojik farkları inceleyin.Bizi nasıl yetiştiğinizi sorgulayın sonra yargılayın.Ama siz de objektif olun.Biz erkekler sizi çok seviyoruz.Tüm ezme ihtiyacı hissettiğiniz bu ortaya koyduğunuz davranışlara rağmen.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
5
  isyan SERXABUN 31/1/2007 14:01

Okudugum bu kitap beni cok mutlu etti, cunku bu yazilanlar gosteriyorki erkeklerin kadinlara olan gorus acisi cok degismis. Gecmisle kiyaslarsak soyle bir tablo ortaya cikiyor:

Erkeklerin gecmiste kadinlar hakkindaki dusunceleri
* duygusal, en ufak bir zorlukla karsilastiginda salya sumuk aglayan ve ne yapmasi gerektigini bilemeyen, tek becerisi temizlik, yemek yapmak ve dedikodu yapmak olan, cocuk dogurup erkekleri tatmin etmekle yukumlu disiler. Nitekim myth lerde bile kadinin erkegin kaburgasindan yaratildigi ve ilk gunahi isleyen ve erkegide gunaha tesvik edenin ilk kadin hz. havva oldugu anlatilarak kadinlara kendilerince bicmis olduklari bir kilif giydirilmistir.

Gunumuzde erkeklerin kadinlar hakkindaki dusunceleri:
* esrarengiz, kafasi herturlu uyanikliga calisan ve zekalariyla erkekleri altedebilen, guvenilmeyecek kadar istekli, azimli, her istedigini elde etme tutkusu olan, cok tehlikelibile olsa arzuladigi kisiyi elde edebilen (artik aldatan) , iktidar pesinde ve bu iktidara cikan merdivanin son basamaklarina yaklasmis bir kadin.

Kisacasi eskiden melektik cunku aldatilirdik susardik, dayak yerdik aglardik,uc kurus icin pusardik, herseyden onemlisi hep secilirdik, kendimizi baskalarinin begenisine sunardik. Simdi seytaniz cunku esitiz cunku artik bizde aldatiyoruz, bizde para kazaniyoruz, kendimizi dayak yiyecek seviyeye getirmiyoruz ve herseyden onemlisi artik biz istedigimiz kisiyi seciyoruz.

Yani ne erkekler cok durust ve temiz nede kadinlar her ikiside karanlik isler icinde yani esitler artik.

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
7
  avicenna_ibn_İ_sina 24/8/2006 13:09

farklı bakış açılari var erkeklere faydalı olabilir
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
6
  aysun tuzmen 20/3/2006 22:34

Etekli İktidar kitabını okurken ‘kadınlar’ diye okuyamadım aslında, insan psikolojileri üzerine yazılmış bir kitaptı.Bahsedilen oyunlar karşılıklı çünkü.Hem kadınlar, hem de erkekler aynı şekilde davranıyorsa, ‘savunmasız,zavallı insan durumunda olmak’ rolünü sürekli değişiyoruz sanırım.
Sinan Akyüz' ü bu kitabında oldukça erkek yanlısı buldum.Bence konuya objektif bakmayı başaramamış.Zaten yaşadığı bir 'terkedilme olayı' sonrası bu kitabı yazmış olması, bunu daha iyi açıklıyor.
Kitapta göze çarpan bir diğer tutum ise, sürekli olarak, sloganvari şekilde aynı şeyler anlatılmış.Kadınların topluma egemen olduğundan bahsedilmiş.Keşke olabilsek :) Kadın neden geç saatte tek başına yürüyemez? Bu bile aslında hangi cinsin topluma daha egemen olduğunu anlatmıyor mu?
Sinan Akyüz' ün kitapta kendine sorduğu bazı soruları kendimce cavaplamak isterim:
Kadınlar niçin taktikçi olmayı seçmiş olabilir? Bu soruya verilebilecek en güzel yanıt erkeklerin doğuştan taktikçi olması, hatta dahası,bu durumu öylesine benimsemiş olduklarından, bunu fark edememeleridir.
Kadınlar güvende olmak ister.Bu yüzden paraya ihtiyaç duyarlar.Erkekler şu zamana kadar kadınları hep para ile kısıtladıkları için, paraya sahip olmak, kimseye hesap vermemek, güvencede olmak demektir.Babanızdan harçlık alırken mi mutluydunuz, yoksa kendi paranızı kazanırken mi?
Kadınların, kadınlar hakkında size itiraflarda bulunması, kıskançlık duygusu ile birbirini kötüleme arzusundan başka nedir ki?
Aldatan kadın olabildiği gibi, erkek de olabiliyor artık. Neden kadınlar erkekleşti derken,
bu kadar sinirleniyorsunuz, size benzememiz, neden sizi bu kadar korkutuyor?
Eski kadınların şimdikilerden farkı ne olabilir: Sadece susmak.Eğer şimdiki kadınlar erkeklerle sadece parası için beraber oluyorsa, eski dönemin kadınları zengin bir kısmet için beklemediler mi? O zamanla bu zamanın farkı, şüphesiz kadınların eğitim seviyesinin yükselmesi.
Kötü insan her zaman kötüdür; kötüyü erkek ya da kadın, zalimi erkek ya da kadın formuna sokmak; kendimizi kandırmaktan başka bir şeye yaramaz.
Kadınların da, gün gelip cinsellik konusunda sizin gibi değerlendirmelere kalkışması, sizin öteden beri yaptığınız erkek muhabbetlerinin, aslında kadın muhabbetleri ile aynı içerikli olması neden hoşunuza gitmedi?

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 

tüm görüşler >>

 
Paylaşın
Bu kitap hakkındaki düşüncenizi yazın.
  Önerin
Kitabı arkadaşınıza önerin.
  Ekleyin
Kitabı "Kitaplarım" listenize ekleyin
 
Aynı konudaki diğer kitaplar için tıklayın: Aynı kişilerin diğer kitapları için tıklayın:
 Bu kitaplara da bakın
Kürk Mantolu Madonna
Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
Kayıtsızlık Şenliği
Konstantiniyye Oteli
Trendeki Kız
Eyvallah
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: ETEKLİ İKTİDAR ERKEK HAKLARI KİTABI KİTABI

Antoloji.com
30.08.2015 16:51:46  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]