Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
Ilgana


Yayın Evi: Resif Kitap;
Kategorisi: Edebiyat, Alman Edebiyatı, Roman, Hikaye, Şiir, Denemeler
Edebiyat, Bilim Kurgu
Türk Edebiyatı, Türkçe Roman ve Hikaye
İstanbul, 2010, 14 x 20 cm, 384 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 9786054090105Okuyucunun kitaba verdiği puan:
9.5 (2 kişi)   
Bu kitaba kim kaç puan vermiş? Tıkla GÖR
20,00 TL
Satın almak için:
 

Eren.com.tr

  Kitap Adresi

Ilgana, çağdaş bir Dede Korkut öyküsü. Kendi öyküsünü başkasından, başkasının öyküsünü kendinden bilmeyenlerin destanı.... Bu masalda kahraman şövalyeler, sihirli değnekli büyücüler, ışıltılar saçan periler yok. Güzel prensesler, beyaz atlı prensler, soylu krallar, neşeli şarkılar yükselen şatolar da yok. Bu destanda, kuşaklardır yurt tuttuğu topraklarda sürgün olmuş konargöçer boyların hayatta kalma mücadelesi var. Ilgana, atalarıyla bağları kopuk, yılgın bir toplumun kendini de, üzerinde yaşadığı toprağı da yeniden tanımlayışını anlatan, çağdaş bir Dede Korkut öyküsü. Bu Toprakta yarın yoktur. Ara sıra dün tekrar eder o kadar... Ilgana, tütüyordu.Toprağın ve insanların yaşam gücü, büyücü rahiplerin yönettiği kentlere çekiliyor, geride uğursuz bir sis bırakıyordu. Bu duruma son vermek isteyen Sürekler, yüz yılı aşkın süredir kentlere karşı savaş veriyor ama kaybediyorlardı. Kamların tüm çabalarına karşın, uzun yıllardır atalarından destek göremeyen konargçöerler, her çatışmayla birlikte umutlarını da kaybediyor, geleneklerinden vazgeçmek ve aşağılanmak pahasına kentlere sığınıyorlardı. İki taraf son bir savaşa doğru sürüklenirken, düşlerinin peşinden giden genç bir kam çırağının yüz yıldır süregelen bu zulme son verebileceğini henüz kimse bilmiyordu. Kendisi bile... Çağdaş Türk mitolojisinin başlangıcını oluşturacak olan Ilgana'da; yarının olmadığı, sadece ara sıra dünün tekrarlandığı topraklarda, doğru ile yanlışın, doğa ile kentin, doğu ile batının çatışmaları arasında kam adayı Sungur'un ve ona destek olan yoldaşlarının kahramanlıklarına tanık olacaksınız. Kurtarıcı şövalyelere, sihirli değnekli büyücülere, at üstünde yaşayan konargöçer vahşilere dair tüm ezberlerinizi değiştiricek, pek alışık olmasanız da çok tanıdık olduğunuz kavramlarla bezeli bu destanı bir solukta okuyacaksınız.

1 okuyucu bu kitap için görüş bildirdi..

9
  Ali Gürses 1 18/2/2011 13:59

Bu roman yayınevine de söylediğim gibi elinize ilk alıp sayfalarına göz attığınızda bile bu eserin sürükleyici bir eser olduğu ve tekniğinin kuvvetli olduğu gözünüze çarpıyor.
Klasik konularda yazılan romanların ilgi görmemeye, onların yerine kurgusal romanların daha çok ilgi görmeye başladığı günümüz kitap sektöründe tekniği bu kadar sağlam konusu bu kadar çarpıcı bir eser.
2004 yılında Timaş yayınları tekniği vasat ama kurgusu kuvvetli ve de ilgi çekici olan Metal Fırtına'da bunu başardı. Şu anda bu eser Türk Edebiyatının en çok okunan eserleri arasındadır ve şu anda 19. baskısı piyasadadır serinin diğer üç tane daha eseri bu kurgunun temelleri üzerine piyasaya sürülmüştür. Metal Fırtınaya göre kurgusu ve tekniği daha sağlam olan ve mitolojik-kurgu alanında konusu bakımından kaliteli ilk eser sayılabilecek bu eserdir.
Yazarı Özgür Bey'i bu başarılı çalışmasından dolayı bir kez daha kutlar, başarılarının devamını dilerim.

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 

 
Paylaşın
Bu kitap hakkındaki düşüncenizi yazın.
  Önerin
Kitabı arkadaşınıza önerin.
  Ekleyin
Kitabı "Kitaplarım" listenize ekleyin
 
Aynı konudaki diğer kitaplar için tıklayın: Aynı kişilerin diğer kitapları için tıklayın:
 Bu kitaplara da bakın
Kürk Mantolu Madonna
Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
Konstantiniyye Oteli
Kayıtsızlık Şenliği
Trendeki Kız
Eyvallah
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: ILGANA KİTABI

Antoloji.com
04.09.2015 17:27:39  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]