Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
İsmet İnönü Atatürk'ün Dava Arkadaşı, Türkiye'nin İlk Başbakanı


Yayın Evi: Nokta Kitap;
Kategorisi: Genel Konular ve Başvuru Eserler, Biyografiler, Otobiyografiler
Sosyoloji ve Toplum Bilimleri, Kültür ve Kurumlar > Siyasi Partiler
Sosyoloji ve Toplum Bilimleri, Siyasal Bilimler
İstanbul, 2008, 336 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 8888880260931Okuyucunun kitaba verdiği puan:
5.0 (1 kişi)   
Bu kitaba kim kaç puan vermiş? Tıkla GÖR
15,00 TL
Satın almak için:
 

Eren.com.tr

  Kitap Adresi

Lozan'da Bir Kahraman mı, Yoksa Bir Hain miydi? İsmet İnönü'nün Hiç Bilmediğiniz Yönlerini Bu Kitapta Bulacaksınız İsmet İnönü'nün Ve Ailesinin Bilinmeyen Fotoğraflarını İlk Kez Bu Kitapta Göreceksiniz İsmet İnönü; Atatürk'ün en yakın silah ve çalışma arkadaşı, Milli Mücadele'nin İnönü ve Sakarya Savaşları kahramanı, Mudanya ve Lozan'ın usta diplomatı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk başbakanı, Atatürk'ten sonra ikinci Cumhurbaşkanı, bir dönemin milli şefi, çok partili demokrasi denemesinin mimarı ve Cumhuriyet döneminin belki de en çok tartışılan siyasi kişiliğidir. Cumhuriyet tarihine damgasını vuran siyasi liderlerin başında gelen İsmet İnönü'ye yaşamı boyunca kendisine yönelik çok farklı sloganlar, aşağılayıcı sözler, hatta Kayseri ve Uşak'ta olduğu gibi hainliğe varan saldırılar olmuştur. Hayatı boyunca siyasetin içinde kalmış olan İnönü'nün, en belirgin vasıflarından biri de her koşulda dik durmayı becermesiydi. O, politikacılıktan 'devlet adamlığına' terfi eden ender büyüklerimizden biridir. Her zaman devlet adamlığı duruşuyla olaylara yön vermenin çabası içinde olan İsmet İnönü, bu nedenle de Atatürk'ten sonra Cumhuriyetin kurumlarına en çok damgasını vuran kişidir. II. Dünya Savaşı sırasında aldığı kararlardan dolayı bazı kesimlerin çok ağır eleştirilere uğramış olmasına rağmen İsmet İnönü, ülkeyi II. Dünya Savaşı'na sokmayarak bir felaketten kurtarmıştır. Çok eleştirildiği Lozan'daysa, tümüyle Atatürk'ün direktif ve yönlendirmeleriyle hareket etmiştir. Elinizdeki bu kitap İsmet İnönü ve dönemine tarafsız bir şekilde ışık tutmayı hedeflemekte, 'tarihsel olayları, içinde bulundukları dönem içinde incelemenin daha sağlıklı olduğu' tezinden hareketle yorumu siz okurlarımıza bırakmaktadır. Keyifli okumalar... (Tanıtım Yazısından)

 
Paylaşın
Bu kitap hakkındaki düşüncenizi yazın.
  Önerin
Kitabı arkadaşınıza önerin.
  Ekleyin
Kitabı "Kitaplarım" listenize ekleyin
 
Aynı konudaki diğer kitaplar için tıklayın: Aynı kişilerin diğer kitapları için tıklayın:
 Bu kitaplara da bakın
Kürk Mantolu Madonna
Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
Kayıtsızlık Şenliği
Konstantiniyye Oteli
Trendeki Kız
Eyvallah
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: İSMET İNÖNÜ ATATÜRK'ÜN DAVA ARKADAŞI, TÜRKİYE'NİN İLK BAŞBAKANI KİTABI

Antoloji.com
30.08.2015 02:23:07  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]