TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/AntolojiCom
Şiir KitapEtkinlikler Şarkı SözleriŞarkılar Antoloji.comResimAntoloji.comForumAntoloji.comNedir?Antoloji.comÜyelerAntoloji.comGruplarAntoloji.com Mesajlarım

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
Kürk Mantolu Madonna


Yayın Evi: Yapı Kredi Yayınları;
Kategorisi: , Türk Edebiyatı
2013, 14.0x21.0, 163 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 9789753638029Okuyucunun kitaba verdiği puan:
9.1 10 (437 kişi)   
Bu kitaba kim kaç puan vermiş? Tıkla GÖR
11,00 TL
Satın almak için:
 

Eren.com.tr

  Kitap Adresi

Kürk Mantolu Madonna: "Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum "Kürk Mantolu Madonna"yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum." Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. Yapıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına (?) dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.(Tanıtım Bülteninden)

132 okuyucu bu kitap için görüş bildirdi..

tüm görüşler >>

10
  Metin Tuncel 20/4/2014 20:24

anlatılmaz,okunmalı.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
7
  Yitik Hüzün 1/4/2014 00:15

Kürk Mantolu Madonna her ne kadar hacmi ve konusu sebebiyle uzun hikaye olarak düşünülse de eserin türü yapısı itibarıyla romandır.

'Her gün etrafımızda yüzlercesini görüp de bakmadan geçtiğimiz, acaba bunlar neden yaşıyorlar? dediğimiz insanlardan birinin bana tesadüf etmesiyle üzerimde en büyük tesiri bıraktı' diyerek başlayan isimsiz anlatıcının bu insanla nasıl tanıştıklarından, ona ilgi duymasından ve bu kişinin bir dönem yaşadıklarını yazdığı defteri okumasından oluşmaktadır uzun hikaye.

Hikaye 2 bölüm, 2 zaman, 2 mekan, 2 kahraman çerçevesinde ele alınmıştır. Birinci bölüm,anlatıcının Raif Efendiyle tanışması, onu pencereden gördüğü kadar aile yapısında, iş ortamında anlatmasından oluşurken ikinci bölüm Raif Efendinin 1920-1923 yılları arasında yaşadıklarını ve kendi iç dünyasını bize anlatmasından oluşmaktadır. Kitaptaki Raif efendiyle Sabahattin Ali arasındaki kişisel benzerliklerin varlığını o dönem yakınında olan arkadaşları anekdotlarda belirtirken, yüzde yüz hikayeyi yaşamış olmasına ihtimal verilmemiştir.

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  Hasan Yılmaz 13/3/2014 01:46

Okuduğum en etkileyici kitaplardan biridir bu ölümsüz eser. Belki konu olarak alışılmış olabilir ama üslup ve özlülük bakımından baş tacıdır Sabahattin Ali. Okumadıysanız hiç vakit kaybetmeyin derim. Bu eserin kişiliğinize ve hayata olan bakış açınıza katkıda bulanacağına garanti verebilirim.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
9
  Kenan Umut 8/3/2014 06:39

Tanıdığı güne kadar mevcudiyetinden haberi bile olmadığı, ancak onu tanıdıktan sonra kendisine kayıtsız ve şartsız muhtaç olduğu kadın... Baştan sona sıkılmadan okuyabileceğiniz bir kitap.Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının en güzel eserlerinden biri.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  Alaycı Kuş 1 7/3/2014 01:38

naif diline kurban olduğum..!
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
9
  Mehmet Bozo 1 25/2/2014 08:59

Tam anlamıyla harika
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  Ayhan Dalmış 1 12/1/2014 21:22

Ruhunuzda derin izler bırakacaktır...Sabahattin Ali okumak ayrıcalıktır...
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
7
  Hande Eren 2/1/2014 10:35

kesinlikle tavsiye ederım....
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
6
  Yitikler Sokağı 25/12/2013 09:02

Dünyada bir tek insana inanmıştım. O kadar inanmıştım ki, bunda aldanmış olmak, bende artık inanmak kudreti bırakmamıştı. Ona kızgın değildim. ona kızmama, darılmama, onun aleyhinde düşünmeme imkân olmadığını hissediyordum. Ama bir kere kırılmıştım. hayatta en güvendiğim insana duyduğum bu kırgınlık, adeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o benim için bütün insanlığın timsaliydi. Sonra, aradan seneler geçtiği halde, nasıl hâlâ ona bağlı olduğumu gördükçe, ruhumda daha büyük bir bulantı duyuyordum.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  Mahur Beste 1 13/12/2013 09:32

İnanmak; temeli üzerine oturtulan tutkulu,sessiz ve derin yaşanan bir aşk hikayesi...aşkın hissettirdiği mutluluğun, sevincin ve saadetin yerini mutsuzluğa,acı ve kedere bırakması...

Aşk; Bütün mantıkların dışında,tarifi imkansız ve mahiyeti bilinmeyen bir şey.Sevmek ve hoşlanmak başka,istimek bütün ruhuyla,bütün vücuduyla,har şeyiyle istemek başka....Aşk bence bu istemektir..Mukavemet edilmez bir istemek (kitaptan)

severek ve anlamının farkında olarak okudum...şiddetle öneririm...

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 

tüm görüşler >>

 
Paylaşın
Bu kitap hakkındaki düşüncenizi yazın.
  Önerin
Kitabı arkadaşınıza önerin.
  Ekleyin
Kitabı "Kitaplarım" listenize ekleyin
 
Aynı konudaki diğer kitaplar için tıklayın: Aynı kişilerin diğer kitapları için tıklayın:
 Bu kitaplara da bakın
Bukre
Bir Psikiyatristin Gizli Defteri
Allah De Ötesini Bırak
Ustam ve Ben
Böğürtlen Kışı
Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2014. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: KÜRK MANTOLU MADONNA KİTABI

Antoloji.com
23.04.2014 19:17:23  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]