Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
Martı Jonathan Livingston

Richard Bach; Çeviren: Kader Ay Demireğen; Fotoğraflar:: Russell Munson
Epsilon Yayıncılık;
İstanbul, 2000-01, 1.baskı, 135x195, 96 sayfa, Türkçe, Karton kapak.
ISBN No: 9789753310086Bu Kitapla ilgili daha fazla bilgi için tıklayın >>

Yaşamın Mükemmeliğini Keşfetmeye Çalıştınız Mı?

Bir martının kendini aşma azmi, özünü bulma çabası...Martı Jonathan'ın hikayesi...

Richard Bach martı Jonathan aracılığıyla insanlara önemli mesajlar vermiş.Sıradanlıktan mükemmelliğe giden adımları, bir matının yaşamında hikayeleştirmiş.


Aslıhan Yıldırım  (Antoloji.Com)
 
DEĞERLENDİRME TABLOSU
Doyuruculuk 7
Çeviri Kalitesi 9
Kapak Dizaynı 8
Genel Olarak Kitap 8
 
Bir martının kendini aşma azmi, özünü bulma çabası...Martı Jonathan'ın hikayesi...

Richard Bach martı Jonathan aracılığıyla insanlara önemli mesajlar vermiş.Sıradanlıktan mükemmelliğe giden adımları, bir matının yaşamında hikayeleştirmiş.

Bir martı; bir baykuş gibi gece uçamazdı bir kartal veya bir şahin gibi hızlı da uçamazdı ve onlar gibi gökyüzünde akrobatik hareketler de yapamazdı. Bütün martılar buna inanmıştı birisi hariç, martı Jonathan Livingstone

Martı Jonathan diğerlerinden farkıydı O sadece karnını doyurmak için uçmuyordu. Yeteneklerini zorluyor ve yaşamın mükemmelliğini anlamaya çalışıyordu. Tüm gününü daha hızlı ve mükemmel uçmak için sürüden ayrı çalışarak geçiriyordu.

Bu tutkusu yüzünden sürüden atıldı, yalnızlığa mahkum edildi ama bu onun umurunda değildi. Çünkü sınırlarını genişlettikçe, imkansızı başardıkça hayat Onun için daha da anlam kazanıyordu.

Bir gün yalnız olmadığını görecekti...Sayıları azda olsa yaşamın sadece karnını doyurmak olmadığını anlayan ve sınırlarının aşmış başka martıların varlığını görecekti.

Başka bir dünyadaydı artık martı Jonathan, kendisi gibi düşünen martılarla birlikteydi ama o hep geldiği dünyayı düşünüyordu. Neden yaşamın anlamını keşfeden bu kadar az martı vardı oysaki geldiği yerde yüz binlerce martı yaşıyordu. Onların hayatına anlam kazandırmayı aklına koymuştu başka Jonathanlar aramak için geri dönecekti. Mutlaka sınırlarını zorlayan bir martı vardı O'na ulaşmalı ve bildiklerini O'nunla paylaşmalıydı.

Yanılmamıştı martı Jonathan gerçek doğasını bulmaya çalışan martılar vardı. Janothan onlara bildiklerini öğretti ve başka Janothanlar bulmak için başka dünyalara uçtu.

Her gittiği yerde sevgi dolu bildiklerinin ötesine geçmeye çalışan öğrenme ve öğretme isteğiyle yanan Jonathanlar bıraktı.

Martı Jonathanlar'dan İnsan Jonathanlar'a…

Martı Janaothanlar gibi insan Jonathanlarda var tabi.

Hayatın karmaşası içinde ufka bakmayı başarabilen hayatın anlamını kavrayan ve yaşamın kendilerine sunduğu nimetlerden azami ölçüde yararlanmaya çalışan insan Jonathanlar. Öğrendiklerini bütün samimiyetleri ile paylaşıp diğerlerinin hayatlarını da anlamlandırmaya çalışan sevgi dolu Jonathanlar.

Martı Jonathan Livingston adlı kitabı ile Richard Bach bir martının hikayesiyle seslenmiş insanlığa.Yaşamın gizli kalmış mükemmelliklerini keşfetmek isteyen insanlara.

Anlatım ve Dil

Sade bir dil ve ağır bir anlatım hakim kitaba. Kitabı okumaya karar verdiyseniz beyninizi biraz zorlayacağınızı unutmayın.Güzel bir zorluk düşünmek, güzel ve anlamlı.

Son Söz

Yaşamın anlamı küçük bir martıyla hikayeleştirilmiş.Bu hikayeyi okumak en fazla iki saatinizi alır.Ama sizde kaç saatlik, kaç senelik yada kaç yaşamlık etki uyandırır bu bilinmez.

Aslıhan Yıldırım
Antoloji.Com

(c) Antoloji.Com'dan izin alınmadan kopyalanamaz, yeniden yayınlanamaz.

Lütfen bu yazıyı değerlendirin: (10 en iyi; 1 en kötü; tıklayın)
 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10 

 
Aslıhan Yıldırım tarafından incelenen diğer kitaplar: 
 

Bu yazı hakkındaki düşüncenizi, yazının katıldığınız / katılmadığınız yönlerini Aslıhan Yıldırım ile paylaşmak ister misiniz?

Buraya yazacağınız mesaj doğrudan, yazarın e-mail adresine gönderilecektir. Mesajınıza yanıt almak istiyorsanız adınızı ve e-mail adresinizi belirtmeyi unutmayın. 

Adınız:   E-mail Adresiniz:
Lütfen sadece bir kez basın ve bekleyin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: MARTI JONATHAN LİVİNGSTON KİTABI

Antoloji.com
03.09.2015 00:42:32  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]