Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
Milli Mücadele ve Mücadeleci Kadınlar


Yayın Evi: Başlık Yayın Grubu;
Kategorisi: Türk Tarihi, Osmanlı Tarihine ait Genel Kitaplar
İstanbul, 2008, 14 x 20 cm, 208 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 9789750159299Okuyucunun kitaba verdiği puan:
10.0 (1 kişi)   
Bu kitaba kim kaç puan vermiş? Tıkla GÖR
12,00 TL
Satın almak için:
 

Eren.com.tr

  Kitap Adresi

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Tarakçı (Em. Kur. Alb.) tarafından kaleme alınan kitabın editörlüğünü, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fethi Murat Doğan yapmıştır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Vesilesiyle Çıkarılan Kitabın Arka Kapağından: 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayan istiklal mücadelesinin zafer ve bağımsızlıkla taçlanmasında büyük rolü olan ve o ateşten gömleği teninde hisseden milli mücadelenin cesur kadınları zulme, işgale, kıyıma ve onursuzluğa başkaldırmışlardı. İşgal ve savaş yıllarında her türlü mahrumiyete, her türlü cefaya, acıya katlanan, kürsülerden halka hitap eden, fabrikalarda çalışan, dernekler ve vakıflar kurarak toplumsal hayata katılan kadınlar, bize sadece özgür bir vatan değil, onurlu bir mücadele örneği de bırakarak yolumuzu aydınlatmışlardır. 'Milli Mücadele ve Mücadeleci Kadınlar' isimli değerli çalışma, bizlere bu hakikati bir kez daha hatırlatıyor. Av. Nimet Çubukçu - Devlet Bakanı Okuyucuya, kadını adeta bir 'meta' gören anlayış ile kadını 'kafes arkasına' iten anlayış arasında kalmaya isyan eden Anadolu kadınının, bir milletin yeniden doğuşunu omuzlarında nasıl taşıdığını, bu uğurda verdiği onurlu mücadeleyi tekrar yaşatan bir kitap... Dr. Meral Akşener - TBMM Başkanvekili Elinizdeki kitap, insan üstü bir mücadelenin bugüne kadar önemli ölçüde göz ardı edilen bir bölümüne ışık tutuyor; kadın savaşçılara. Ülkelerinin egemenlik ve bağımsızlığı tehlike altına girdiğinde, onurlu bir halkın, kadınıyla erkeğiyle nasıl bütünleşebileceğinin de bir örneği bu mücadele. Kadın, hayatın her aşamasındaki mücadelelerde olduğu gibi, İstiklal Savaşı'nın içerisinde de erkeğinin yanında, önünde, ardında. Bu ülkeyi birlikte kurduğumuzu ve onu sürdürme sorumluluğunu da birlikte paylaştığımızı gösteren bir eser elinizdeki kitap. Prof.Dr. Deniz Ülke Arıboğan - Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Anadolu kadınının zor koşullar altındaki onurlu direnişi, tarihimizin yönünü değiştirecek bir zaferin kazanılmasına önemli katkı sağlamıştır. Cephe gerisinde askerlere destek veren ve işgale karşı halkın örgütlenmesine yardım eden kadın kahramanlarımızın hikayeleri, Türk kadınının mücadeleci ve kararlı karakterini ortaya koymaktadır. Milli mücadele dönemi ve dönemin efsaneleşen kadın kahramanlarının katkıları, bugün de hepimize gurur ve cesaret vermektedir. Dönemi konu alan bu eserin, milli mücadeleye destek veren kadınları daha iyi tanımamıza olanak sağlayarak, tarihimizin en onurlu sayfalarından birine ışık tutacağına inanıyorum. Arzuhan Doğan Yalçındağ - TÜSİAD Başkanı (Tanıtım Yazısından)

 
Paylaşın
Bu kitap hakkındaki düşüncenizi yazın.
  Önerin
Kitabı arkadaşınıza önerin.
  Ekleyin
Kitabı "Kitaplarım" listenize ekleyin
 
Aynı konudaki diğer kitaplar için tıklayın: Aynı kişilerin diğer kitapları için tıklayın:
 Bu kitaplara da bakın
Kürk Mantolu Madonna
Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
Konstantiniyye Oteli
Kayıtsızlık Şenliği
Trendeki Kız
Eyvallah
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: MİLLİ MÜCADELE VE MÜCADELECİ KADINLAR KİTABI

Antoloji.com
04.10.2015 19:54:21  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]