Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
Okulöncesi Dönemde Fen Doğa Matematik Çalışmaları

,
Yayın Evi: Anı Yayıncılık;
Kategorisi: Eğitim, Okul Öncesi Eğitim
Ankara, 2001, 19.5×27 cm., 131 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 975-6956-25-2Okuyucunun kitaba verdiği puan:
5.0 (1 kişi)   
Bu kitaba kim kaç puan vermiş? Tıkla GÖR
15,00 TL
Satın almak için:
 

Eren.com.tr

  Kitap Adresi

Bu kitap öğretmen, anne-baba ve çocuklara yönelik olarak okul öncesi eğitiminde fen-doğa ve matematik kavramlarını kazandırmada öğretmenlere ve anne-babalara yol göstermesi,5-6 yaş çocuklarının fen-doğa ve matematik kavramlarını kazandırmada çeşitli etkinlikler yolu ile aktif olarak etkili ve kalıcı bir şekilde öğrenmelerini sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Kitap dört bölümden oluşmaktadır. İlk iki bölüm daha çok öğretmenlere ve anne-babalara yöneliktir. İlk bölüm, okulöncesinde fen-doğa ve matematik çalışmalarının önemi ve kapsamı ve bunlarla ilgili etkinlik örneklerini içermektedir. İkinci bölümde, okulöncesi eğitim programlarında rutin etkinlikler, toplanma ve temizlik, masa etkinlikleri, fen-doğa çalışmaları, dramatik oyun, müzik, oyun, okuma yazmaya hazırlık çalışmaları ile matematik etkinliklerinin nasıl verileceği üzerinde durulmaktadır. Üçüncü bölüm daha çok öğretmenlere yöneliktir. Bu bölümde kavram eğitimi verilirken kullanılan yöntemlerden yapılandırılmış ve geleneksel yöntemler tanıtılmaktadır. Son bölüm ise daha çok öğretmenlere ve çocuklara yöneliktir. Bu bölümde, şekil ve sayı kavramıyla ilgili okuma yazmaya hazırlık çalışma örnekleri yer almaktadır. Bu çalışmalar aşama aşama verilmiştir. Bunlar bireysel olarak yapılabileceği gibi öğretmen ve anne-baba rehberliğinde de yapılabilmektedir. Fen-doğa ve matematik kavramları erken yaşlardan itibaren çocukların günlük deneyimleri yolu ile kazanılmaya başlanmaktadır. Fen-doğa çalışmaları çocukların çevresini tanıması ve keşfetmesi için fırsatlar tanır. Çocuğun çevresi ile iyi bir iletişim kurmasını, arkadaşları ile işbirliği yapması, paylaşma, grupla beraber çalışma, sorumluluğunu yerine getirme gibi tutumlarının ve yaratıcılığının gelişmesine yardımcı olmaktadır. Okulöncesi eğitim programlarında fen-doğa çalışmaları bitkiler, hayvanlar, koleksiyon-albüm, deneyler, eğitici oyuncaklar, inceleme gezileri ve matematiği kapsamaktadır. Bu kitap yoluyla geleceğin araştırmacılarını oluşturacak çocuklarımıza yararlı olacağımızı düşünüyor ve anne-baba ve öğretmenlere başarılar diliyoruz. (Önsöz)

 
Paylaşın
Bu kitap hakkındaki düşüncenizi yazın.
  Önerin
Kitabı arkadaşınıza önerin.
  Ekleyin
Kitabı "Kitaplarım" listenize ekleyin
 
Aynı konudaki diğer kitaplar için tıklayın: Aynı kişilerin diğer kitapları için tıklayın:
 Bu kitaplara da bakın
Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
Türklerin Tarihi Orta Asya'nın Bozkırlarından Avrupa'nın Kapılarına
Trendeki Kız
Konstantiniyye Oteli
Eyvallah
Abdullah Gül ile 12 Yıl Yaşadım, Gördüm, Yazdım
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: OKULÖNCESİ DÖNEMDE FEN DOĞA MATEMATİK ÇALIŞMALARI KİTABI

Antoloji.com
29.07.2015 00:44:28  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]