Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
Tıbbi Fizyoloji

,
Yayın Evi: Yüce Yayımları;
Kategorisi: Uygulamalı Bilimler, Tıp : Fizyoloji
İstanbul, 2007, 11. baskı, 20 x 28 cm, 1111 sayfa, Türkçe, Ciltli.
ISBN No: 9789754205589Okuyucunun kitaba verdiği puan:
8.0 (1 kişi)   
Bu kitaba kim kaç puan vermiş? Tıkla GÖR
1,62 TL
Satın almak için:
 

Eren.com.tr

  Kitap Adresi

Tıbbı Fizyoloji kitabının yenilenmiş 11. basımını Türkçe'ye kazandırmaktan onur ve sevinç duymaktayız.

Fizyolojinin temel kitabı olarak kabul gören Guyton ve Hall'ün Tıbi Fizyoloji'sini bu kadar önemli kılan pek çok neden vardır. Öncelikle, hekimlik mesleğinin bilimsel ilkelerinin kazanılmasında temel disiplin olan ve 'yaşamın mantığını araştıran bilim ' olarak tanımlanan fizyoloji, tıp fakültelerinin müfredatını oluşturan temel ve klinik bilim konuları arasında köprü görevini yapmaktadır. Fizyoloji kitapları, tıp fakültelerinin yanısıra sağlık bilimlerinin her alanlarında geniş bir okur kitlesine hitap etmekte ve lisans öğrencisinden temel bilim öğrencisinden patofizyolojik kavramları anımsamak isteyen klinisyene uzanan geniş bir yelpazede okuyucu bulmaktadır. Her ne kadar tıp fakültelerimizde kuruluşlarından itibaren fizyolojiye gereken önem verilmiş, eğitimin de çağdaş üniversitedekine eşdeğer olmasına çalışılmışsa da, kaynak kitaplar konusunda öğrenciye gerekli kolaylığın sağlandığı söylenemez. Genellikle konular ayrı ayrı kitaplarda ele alınmış, konuların bütün içindeki kapsamı ve genişliği ile konular arasındaki bağlantılar bazen yeteri kadar isabetli olamamıştır. İnsan vücudundaki temel sistemlerin hepsini kapsayan Guyton ve Hall'ün Tıbbi Fizyoloji kitabı, sistemler arasındaki etkileşimleri, homeostazı ve patofizyolojik kavramları vurgulamaktadır. Profesör Guyton, fizyoloji eğitmeni olarak edindiği deneyimleri ile öğrencinin kendi kendine öğrenmesi sürecinin önemine inanmış ve kitabı kaleme alırken bu amaca hizmet etmeyi hedeflemiştir. Guyton hazırladığı kitabıyla, 'metabilişsel süreç' adı verilen, 'öğrenenin bireysel öğrenme sürecini planlaması, kontrol etmesi, değerlendirmesi'nin ve 'öğrenmek için güdülenmesi'nin önemini vurgulayan ve günümüzde giderek önem kazanan öğrenem kuramını da desteklemiştir. Onbirinci basımda, tüm bölümler ile ilgili alanlardaki son gelişmeleri yansıtacak şekilde yenilenmiş ve daha önceki basımlardan farklı olarak tüm renkler kullanılmıştır. Kitapta kavramayı kolaylaştırmak amacıyla 486 şekil,277 tablo,100 çizim ve 36 EKG çizimi yer almaktadır. Ayrıca, bölümlerde daha önce geçmiş konularla bağlantı kurmak üzere yapılan kısa özetler, sadece ilgilendikleri konuları okumak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır.

(Önsözden)


 
Paylaşın
Bu kitap hakkındaki düşüncenizi yazın.
  Önerin
Kitabı arkadaşınıza önerin.
  Ekleyin
Kitabı "Kitaplarım" listenize ekleyin
 
Aynı konudaki diğer kitaplar için tıklayın: Aynı kişilerin diğer kitapları için tıklayın:
 Bu kitaplara da bakın
Kürk Mantolu Madonna
Allah De Ötesini Bırak 2 Niyet
Kafamda Bir Tuhaflık
Beraber Yürüttük Biz Bu Yollarda
Big Boss
Mekânlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: TIBBİ FİZYOLOJİ KİTABI

Antoloji.com
01.04.2015 07:33:58  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]