Antoloji.com Şiir Kitap Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 

Kitap Kişi

 Kitap Ana Sayfa
 Kitaplar
 Kişiler
 Konu Başlıkları
 Yayınevleri
 Kitaplarım
 Kitap İncelemeleri
 Okuyucu Görüşleri
 Kitap Tartışmaları
 Öne Çıkanlar
 Çok Satanlar
 Yeni Çıkanlar
 E-kitap
Eski ne nadir kitaplar
 Eski ve Nadir Kitaplar
 
Türklerin Tarihi

; Çeviren: , ,
Yayın Evi: Kabalcı Yayınevi;
Kategorisi: Tarih, Antik Tarih - İlkçağ Tarihi
Tarih, Dünya Ortaçağ'dan 20. Yüzyıla (Sosyal - Siyasi ve Askeri Tarih)
Tarih, Tarih Felsefesi ve Metodolojisi - Kaynak Kitap
İstanbul, 2007-02, 1.baskı, 135x195, 545 sayfa, Türkçe, Karton.
ISBN No: 9789759970918Okuyucunun kitaba verdiği puan:
7.5 (66 kişi)   
Bu kitaba kim kaç puan vermiş? Tıkla GÖR
25,00 TL
Satın almak için:
 

Eren.com.tr

  Kitap Adresi

... Kuzey ormanlarından çıkıp geldiler, cesur, dağınık, marifetli ve henüz yolun başındaydılar. Önce bozkıra, sonra Çin içlerine ve sonra da sonu başı belli olmayan bir sel gibi garba doğru yayıldılar ... Türkler adıyla tarihe geçen bu boylar, aileler ve kavimler bütünü batılıların gözüyle çoğunlukla barbarlığın simgesi olsalar da Orta Asya'nın yüksek uygarlıklarından birini ve bazen küçük devletlerinin bazen de devasa imparatorluklarının sınırları dahilinde kültürler arası barışı ve huzuru tesis ettiler. Bazen memluk, bazen efendi ve bazen de birbirlerinin en amansız düşmanıydılar. O en baştan beri inandıkları dinlerinden hiç vazgeçtiler mi, ne kadar Budist ne kadar Hıristiyan ne kadar Yahudi ve ne kadar Müslüman oldular? Tüm bu yüzyıllar boyunca tek arzuları, tüm o savaşlar, yağmalar, fetihler, din değiştirmeler ve sergilenen bilgelikler sadece barışa ve huzura kavuşmak için miydi? Bu türklerin, Halaçların, Hiong-nuların, Osmanlıların, Memlukların, Rusların, Çağataylıların, Tu-kiuların, Selçukluların, Çinlilerin, Hintlilerin, Karakoyunluların, Timurların, Arapların, Kazanların, Tatarların, Bulgarların, Türkiyelilerin, Hunların, Kıpçakların, Ermenilerin, Peçeneklerin, Safevilerin, Gaznelilerin, Bayatların, Rumların, Özbeklerin, Hitanların, Farsilerin, İhşitlerin, Tolunoğullarının, Kürtlerin, Yakutların, Kırgızların, Azerilerin, Moğolların, yani bir coğrafyayı yüzyıllar boyunca paylaşan hakların, ittifak ve itilafların, yani bir coğrafyayı yüzyılar boyunca aslında yaşadığımız günün hikayesidir. Altay Türklerinde Ölüm, Orta Asya'da Kutsal Bitkiler ve Hayvanlar, Moğol İmparatorluğu Tarihi, Orta Asya: Tarih ve Uygarlık, Türklerin ve Moğolların Eski Dini'nden sonra ünlü Türkolog Jean-Paul Roux sizi 2000 yıllık tarih içinde bir yolculuğa, bildiğinizi sandığınız ya da hiçbir fikriniz olmayan olaylara, insanlara ve inançlara tanıklık etmeye davet ediyor. (Arka Kapak)

13 okuyucu bu kitap için görüş bildirdi..

tüm görüşler >>

7
  erol61 4/11/2011 22:22

çok güzel bir anlatım.çevirmenleri kutluyorum.tarihimizin bilinmeyen yönlerini öğrendim.okunması gereken bir kitap tavsiye ediyorum...
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
9
  Gökhan Azim 10/2/2010 11:43

çok iyi yapılmış bir araştırma kitabı,ancak başından sonuna hepsini okuyarak bitirmek yoruyo insanı,bazı yerlerde atlaya atlaya okuyabildim,anlatım dili çok güzel ama 320. sayfaya kadar olan kısım çok detaylı, o kadar çok yeni duyduğunuz bilgiler var ki zaten çok azı akılda kalıyor,ama alternatifi pek yok gibi tavsiye ederim.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
8
  slayers.r 18/10/2008 23:19

böyle derinden bilgiler veren bir kitap için okumayın diyen arkadaşlarımıza soralım ve öneri isteyelim; bundan daha bilgi veren bir kitap mı okudunuz acaba, yok hayır bizede söyleyin? türk tarihi hakkında gerçekten bilgi veriyor meraklılarına öneririm.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
8
  ada_cey 3/6/2008 22:36

Tarihimizi anlatan bir çok kitaptan daha objektif ve derinlemesine irdelemelerle dolu dolu okunması gereken bir kitap. romandan ziyade tarihi bir araştırma kitabı.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
3
  rusdemezale 16/12/2007 01:40

'turk' isminin su an kullanildigi mana ve bunun tarih icindeki seyahati gozonunde alinarak, daha bircok a priori bilgi sahibi olunarak okunmasi gereken kitap.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
10
  iyikitapokuru 15/12/2007 21:54

çok çok kaliteli, tulip kelimesinin Türkçedeki tülbentten geldiği detaylarına kadar girmiş; objektif yansıtan kesinlikle Türk tarihini aşağılamayan; roman okumak isteyenleri sıkabilecek ama 'bir şeyler öğrenmek isteyeni' sevindirecek bir kitap. okuyun derim.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
7
  bozkırca 14/11/2007 16:44

Henüz okumadım ama okumak için sabırsızlanıyorum.
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
5
  EYLÜL ÖLÜMLERİ 24/10/2007 23:31

Bu kitapla zaman kaybedene kadar Türklerin Tarihiyle ilgili başka kitapları inceleyebilirsiniz.Olsa olsa; bir Tarihçi güncel olan kitapları takip etme adına okusun,
sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
7
  - -a n a r C H E i s t__PhARaNoYhA__ 14/10/2007 03:37

Al bi tane daha...
yemişim türklerin tarihini yaa.. herkes bi şeylerden nemalanmak istiyor almayın okumayın..kimsenin bu zamana kadar bir arpa boyu alamayan türklerin boşa gecen senelerini okuyup aglamak istemiyor...çok agladı bu millet...

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 
1
  pusat32 11/10/2007 15:30

kitap inanılmaz sıkıcı çevirmen başarısız ve hissettirmeden türkleri aşağılamaya çalışıyor görünüşte türkleri övüyor kitabı yarıda bırakma olasılığınız çok yüksek sizi okumaktan soğutabilir.
ben zoraki bitirdim :)

sizce, bu okuyucu görüşü yararlı mı? Evet | Hayır
 

tüm görüşler >>

 
Paylaşın
Bu kitap hakkındaki düşüncenizi yazın.
  Önerin
Kitabı arkadaşınıza önerin.
  Ekleyin
Kitabı "Kitaplarım" listenize ekleyin
 
Aynı konudaki diğer kitaplar için tıklayın: Aynı kişilerin diğer kitapları için tıklayın:
 Bu kitaplara da bakın
Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
Türklerin Tarihi Orta Asya'nın Bozkırlarından Avrupa'nın Kapılarına
Trendeki Kız
Konstantiniyye Oteli
Eyvallah
Abdullah Gül ile 12 Yıl Yaşadım, Gördüm, Yazdım
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: TÜRKLERİN TARİHİ KİTABI

Antoloji.com
01.08.2015 00:24:01  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]